DEĞERLERİMİZ

En önemli önceliğimiz doğaya, hayvanlara, insanlara ve çevreye saygı.

Geleceğe Miras Marka Değerimiz


Geçmiş ile gelecek arasında köprü olan markamızda, besleyici içerikleri doğa dostu formüllerle birleştirerek, kaliteli ve yenilikçi ürünleri sizlerle buluşturuyoruz.  Doğru kalite-fiyat oranını sağlayarak geleceğe ayrıcalıklar sunuyor, global ve Türkiye pazarında sizler için üretiyoruz. Geçmişten gelen dokunuşlarla geleceğe miras bir marka değerine sahip olan Petite Maison, siz değerli tüketicilerimizin evindeki sıcaklığı ve özgüveni yansıtıyor.

VİZYON

Farklı çatılar altında aynı değeri hisseden herkes için yenilikçi ve faydalı bir marka olmak.

MİSYON

Herkes için bakım ilkesi ile cildinizin hak ettiği dokunuşu vermek ve değerli çalışanlarımızla koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak.

DEĞERLERİMİZ

  • Cildinize hak ettiği değeri vermek.
  • Sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmak.
  • Müşteri memnuniyeti.
  • Yenilikçi ve farklı deneyimler sunmak.
  • Özgür marka ruhuna sahip olmak.
  • Çözüm odaklı olmak.
  • Doğaya ve emeğe saygılı olmak.

MANİFESTOMUZPetite Masion olarak, nerede doğduğunuzun, nereli olduğunuzun, saç renginizin, göz renginizin, ne kadar uzun olduğunuzun, kaç kilo olduğunuzun, kaç yaşında olduğunuzun önemli olmadığına inanıyoruz. Çünkü zaman geçtikçe kusur olarak bilinenler, güzel görünenler, beğenilenler, sevilenler ya da popüler olanlar değişecek.

Biliyoruz ki dudak kenarlarınızdaki çizgiler gülümsemelerinizin, alnınızdakiler ise heyecanınızın izleri. En havalı ve en güzel olmanın değil, gerçek olmanın, kendin olmanın, olduğun gibi güzel olmanın önemine inanıyoruz.

Cinsiyetlere biçilen toplumsal rollerden, güzellik dayatmalarından ve baskılarından bağımsız, en doğal halimizle güzelliği savunuyoruz. Tıpkı evde, rahat, filtresiz, makyajsız ve huzur dolu olmak gibi...

İşte bu yüzden "cildiniz evinizdir" diyoruz. Sahip olduğumuz en temel ev kendi tenimizdir.


SÜRDÜRÜLEBİLİR GÜZELLİK YAKLAŞIMICildiniz evinizdir sloganıyla yola çıktığımız hikayemizde geleceğe uygun iş modelini benimsiyor ve gelecek nesillere sürdürülebilir hedef stratejileri doğrultusunda bir deneyim bırakmak için yolumuza devam ediyoruz. Ürün kategorilerimiz ve içerik seçimlerimizle ileriye dönük bir dünya için çalışmaya devam ediyoruz.

Sürdürülebilirlik anlayışı ile insanlar ve çevre için olumlu bir değişim yaratmayı hedefliyoruz. Üretim, dağıtım ve tüketim süreçleri ve sürdürülebilir ürünlerle hem doğaya hem de cildinize iyi bakıyoruz.
Çevre dostu formüllerle tüketicide cilt tahrişi ve alerjik reaksiyon olasılığını azaltıyor, cilt ve çevre dostu bileşenlerle uzun vadede insanı sağlıklı tutmayı hedefliyoruz. İnsan sağlığını riske atmayan, çok yerine az bileşenden oluşan, hammadde kaynağını yenilenebilir malzemelerden elde eden ürünleri çevreye ve gezegenimize karşı duyarlılıkla çalışıyor ve üretiyoruz.


HAYVAN, DOĞA VE İNSAN SEVGİSİDoğaya saygının ve hayvanların yaşam hakkına verilen önemin her geçen gün daha da değerli olduğunu anladığımız bir dönemdeyiz. Çoğumuz bu düşünceye sahip olsak da kullanacağımız cilt bakım ve kozmetik ürünlerini seçerken bu hassasiyeti göstermeyi ne yazık ki unutuyoruz. Petite Maison olarak ilk ve en büyük hedefimiz hayvanlara ve doğaya zarar vermeyen bir marka olmak. Bu nedenle hiçbir ürünümüzü hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. Doğal ve vegan içerikler üretiyor, sürdürülebilir, doğa ve hayvan dostu bir marka olmaktan gurur duyuyoruz!

SANAT VE MARKAMIZToplumları geliştiren, birleştiren ve birbirlerini anlamalarını sağlayan kültürel paylaşımdır. Sanat bu kültürel geçirgenliğin en önemli aracıdır. Kimi zaman ortak paydada buluşur, kimi zaman da kültürel alışverişle gelişime öncülük eder. Küresel dünya düzeninde uluslararası ticaretin içinde olan tüm markaların sanata yatırım yapma zorunluluğu da buradan doğuyor. Petite Maison olarak sanatı, sanatçıyı, toplumun gelişimini, toplumlar ve kültürler arası iletişimi içtenlikle destekliyoruz. Bu alanlarda birçok projeye maddi ve manevi destek veriyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda birçok sanatsal etkinliğe ve kültürel projeye destek olan Petite Maison, önümüzdeki dönemde de birçok projeye katkı sağlamaya hazırlanıyor.